Omlazovací techniky

OMLAZOVACÍ TECHNIKY – ANTI AGING

 
Touha vypadat pěkně "navenek" byla stejně důležitá před tisíci lety v prastaré Číně jako dnes kdekoliv na světě. Většina postupů je, naštěstí pro nás, zachována a pravidla, na kterých je založena, jsou aplikovatelná stejně dobře dříve jako dnes. V porovnání s dnešními metodami zde ale hledejme rozlišný přístup. Tradiční čínská medicína si zakládá na řešení zdravotního problému jako celku a zabývá se tedy jak léčbou vnějšku (odstranění vrásek), tak ale nezapomíná také na léčbu kořenů - příčin, které vedou ke vzniku vrásek. Proto se pousmívá nad nekonečnou snahou o opravování zevnějšku, aniž by se přikládal jakýkoli význam stavu vnitřku..proto většinou efekt netrvá dlouho, problém se vrací a vzniká tak nikdy nekončící kolotoč. Protože již dříve jsme si řekli, že je třeba léčit nejen "větve", ale zejména "kořeny".
 
Ošetření vrásek – akupunkturou, ve většině případů jedenkrát týdně. Plná léčebná kúra odpovídá šesti týdnům, záleží však také na hloubce vrásek. Používají se miniaturní jehličky (sterilní, jednorázové), pomocí kterých ošetřujeme vrásky na obličeji. V mezidobí je doporučeno ještě provádět masáž obličeje zaměřenou na redukci vrásek, za pomocí guasha destiček s tím rozdílem, že po obličejové masáže nejsou na obličeji začervenalá místa jako při běžné aplikaci guasha destičky.
 
Systémová léčba potom zahrnuje příčinu tvorby vrásek a volíme potom z užívání bylinných směsí, systémové akupunktury či úpravy jídelníčku.